تلاشی برای ارتقای سطح معیشت مجاهدان خط مقدم تولید در پالایشگاه آبادان

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از توجه ویژه به پالایشگاه آبادان در بحث نیروی انسانی با توجه به شرایط خاص و استراتژیک آن خبر داد.

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از توجه ویژه به پالایشگاه آبادان در بحث نیروی انسانی با توجه به شرایط خاص و استراتژیک آن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان، وحید عبداله‌زاده در نشستی که در سالن جلسات این شرکت برگزار شد، گفت: پالایشگاه آبادان سال پر باری در بخش فنی و منابع انسانی را سپری کرده که راه‌اندازی فاز 2 و متناسب با آن تامین نیروی انسانی لازم نمونه‌ای از شاخص‌ترین این موارد بود.

وی از در نظر گرفتن امتیازاتی برای این کارکنان با توجه به شرایط خاص و حجم کار تولیدی در این تنها پالایشگاه دولتی خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اینکه شرکت پالایش نفت آبادان تنها پالایشگاه دولتی است و باید کارکنان رسمی و باتجربه‌اش را حفظ کرد با رایزنی‌های بسیار بالاخره سد مخالفت برای خاص در نظر نگرفتن پالایشگاه آبادان شکسته شده و با پیشنهاد اینکه در بحث سقف حقوق و نفت کارت کارکنان این پالایشگاه تجدیدنظر شود به‌صورت ضمنی موافقت شد، بااین‌حال برای اجرایی شدن این امر کسب موافقت بخش درآمدها، حقوق و دست مزد و درنهایت وزارت نفت الزامی است.

وی همچنین یادآور شد قرار است مالیات تا سقف 10 درصد در شرکت‌های فرعی واحدهای عملیاتی نیز تغییر کند که می‌تواند برای کارکنان باتجربه کمتر مسرت‌بخش باشد.

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه به برگزاری آزمون برای جذب نیروهای بومی نیز اشاره کرد، آن را آزمونی باکیفیت خواند و افزود: بعدها نتایج آزمون کیفیت آن را ثابت کرد و عملکرد پالایشگاه آبادان در این بخش نیز قابل‌قبول بوده است.

عبداله زاده یادآور شد با جذب نیروهای جدیدالاستخدام انجام فرآیندها برای صدور نفت کارت و بن کارت باری مضاعف بر دوش منابع انسانی این شرکت پالایشی بوده است بااین‌حال امید است با آغاز به کار بخش دوم فاز 2 بخشی دیگر از نیاز جامعه بومی به اشتغال رفع شود.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان نیز در این نشست، بیان کرد: سال گذشته برای پالایشگاه آبادان سال پرفرازونشیبی بود و شرایط کاری دشوار بر سختی کار کردن کارکنان در این پالایشگاه افزود و مواردی همچون تعیین سقف حقوق و جذب نیروهای جدید و پیگیری کارکنان ارکان ثالث حجم کاری بخش منابع انسانی را دوچندان کرده بود.

حکیم قیم بابیان اینکه قبول مسئولیت رفع نا ترازی و موفقیت در این امر همچنین افزایش ظرفیت که در سال 1403 تامین بودجه اجرای بخش دوم فاز 2 پالایشگاه آبادان را بر عهده این پالایشگاه قرارداد، دشواری مسئولیت پالایشگاه آبادان را بیشتر کرد، افزود: کارکنان شرکت پالایش نفت آبادان باوجود فشارها و زحمات از جان‌ودل به فعالیت مشغول‌اند و برای حفظ انگیزه آن‌ها با توجه به اعمال موارد مالی همچون سقف حقوق به‌ناچار با رعایت تمام موارد اداری به اقدامات درون‌سازمانی و تشویق‌هایی برای ارتقای انگیزه کارکنان دست زدیم.