تقدیر سازمان تعلیم و تربیت در دومین سال از فعالیت مهدکودک پالایشگاه آبادان 

رئیس اداره آموزش شرکت پالایش نفت آبادان از تقدیر رئیس سازمان تعلیم و تربیت کشور از فعالیت مهدکودک این شرکت باوجود گذشت تنها دو سال از راه‌اندازی آن خبر داد.

 رئیس اداره آموزش شرکت پالایش نفت آبادان از تقدیر رئیس سازمان تعلیم و تربیت کشور از فعالیت مهدکودک این شرکت باوجود گذشت تنها دو سال از راه‌اندازی آن خبر داد. 

 به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان، محسن وزیری گفت: پالایشگاه آبادان اولین شرکت پالایشی کشور بود که اقدام به راه‌اندازی مهدکودک برای حمایت از جوانی جمعیت کرد و در پی بازدید رئیس سازمان تعلیم و تربیت رضایت آن جلب و حتی تقدیرنامه‌ای به‌پاس خدمات استاندارد و مطلوب ارائه‌شده در کودکستان پالایشگاه آبادان از سوی وی صادر شد.

 به گفته او اختصاص فضایی با وسعت مناسب، امکانات استاندارد، برگزاری دوره‌های آموزشی همچون آموزش زبان انگلیسی، موسیقی و شاهنامه‌خوانی که نتیجه آن راه‌یابی 2 کودک از این مجموعه به مسابقات شاهنامه‌خوانی و تقویت قدرت ارتباطی کودکان از امتیازهای مهدکودک شرکت پالایش نفت آبادان است. 

وی به پیشینه راه‌اندازی مهدکودک این شرکت اشاره کرد و گفت: در پی تصویب تبصره 10 قانون جوانی جمعیت، تمام شرکت‌ها مکلف شدند برای حمایت از جوانی جمعیت و رفع دغدغه خاطر مادران شاغل درباره فرزندان خردسالشان، اقداماتی انجام دهند و شرکت پالایش نفت آبادان نیز در سال 1401 به دنبال فراهم‌سازی محلی برای نگهداری از فرزندان بود که در همان سال با اختصاص فضایی متشکل از 10 کلاس مهدکودکی با دوره اول و دوم را راه‌اندازی کرد.

 رئیس اداره آموزش شرکت پالایش نفت آبادان از ارتقای کیفیت این مهدکودک در سال دوم از ره اندازی خبر داد و افزود: در جلسه‌ای با حضور مسئول امور بانوان شرکت پالایش نفت آبادان، مقرر شد بهترین فضای شهرستان در مجموعه مهدکودک این شرکت فراهم شود و امکاناتی همچون نصب دستگاه تهویه هوا برای جلوگیری از سرایت بیماری میان کودکان، اجرای بتن در محدوده چمن مصنوعی برای ایمنی کودکان و همچنین افزایش ظرفیت کودکستان دوره اول از 50 به 95 و دوره دوم از 100 به 210 نفر ازجمله اقدامات انجام‌شده در این راستا بوده است.

 دوره اول مهدکودک شرکت پالایش نفت آبادان ویژه فرزندان این شرکت است و از خدمات دوره دوم این مهدکودک علاوه بر فرزندان پالایشگاه آبادان دیگر شرکت‌ها همچون اداره خطوط لوله و مخابرات و پخش و نفت و گاز اروندان نیز می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.