Block title
Block content
در گفتگوی مدیرعامل با سیمای آبادان مرور شد
کارنامه درخشان مسئولیت اجتماعی پالایشگاه آبادان
سه شنبه 18 آذر 1399

 

مهندس علی رضا امین مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان جمعه شب 14 آذرماه با حضور در برنامه رودر رو سیمای مرکز آبادان، به ارائه کارنامه درخشان پالایشگاه آبادان در ماه های اخیر پرداخت.

پالایشگاه آبادان؛ قلب شهر

ما بزرگترین صنعت در شهر آبادان هستیم و در قلب شهر قرار گرفتیم و به نحوی پالایشگاه، شهروند آبادان است و این امر باعث می شود که تعامل نزدیکی بین پالایشگاه و شهر برقرار بشود. هر زمانی که بحرانی به وجود آمده و نیاز به حضور پالایشگاه بوده ما حاضر شدیم.

خانواده 32 هزار نفری پالایشگاه

نزدیک به 8 هزار نفر نیرو در پالایشگاه شاغل هستند که با خانواده هایشان حدود 32 هزار نفر می شوند که بخش بزرگی از جمعیت شهر را تشکیل می دهند.

در کنار مردم؛ در برابرکرونا

در رابطه با بحث کرونا علاوه بر مبلغ 20 میلیارد ریالی که همان ابتدای کار به منظور خرید ونتیلاتور برای کادر درمانی شهر کمک کردیم، بیمارستان صنعت نفت نیز در بخش کرونا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت. تاکنون 32 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده و مایعات، خریداری شده هم در پالایشگاه و هم در بعضی ادارات شهر توزیع شده است. همچنین در مانوری که بنا بر اعلام فرماندار در ماه گذشته برگزار شد، نزدیک به 7 هزار ماسک توزیع شد. بیش از 300 هزار ماسک خریداری کردیم که هم به همکاران در پالایشگاه و هم به ادارات دیگر اهدا کردیم. 1000 دست لباس مخصوص کادر درمانی و پزشکی به بیمارستان های ویژه کرونا ازجمله بیمارستان نفت اهدا کردیم. خرید 60 دستگاه تب سنج و استفاده از آنها در ورودی های پالایشگاه نیز از دیگر اقدامات بود که در مکان های دیگر هم استفاده شدند ازجمله بنا به درخواست هیئت ها در ماه محرم به صورت امانی در اختیارشان قرار دادیم.

عملیات غیرصنعتی؛ نماینده موفق پالایشگاه

همکارانم در عملیات غیرصنعتی به نمایندگی از پالایشگاه با شرکت منظم در جلسات ستاد بحران فرمانداری قبل از بارندگی ها، برنامه های خوب خود را ارائه کرده بودند. با همراهی آبفا، شهرداری و ستاد بحران فرمانداری توانستیم نزدیک به 10 کیلومتر کانال مسیر آب های سطحی را از محله ولی عصر گرفته تا دیگر محل های شهرستان را لایروبی کنیم. از سوی دیگر، بعد از سیل سال گذشته (1398) لایروبی کانالی که موسوم به کنار پلیت است را انجام دادیم و امسال نیز مجدداً این کار تکرار شد.

نگذاشتیم سیل، مثل پارسال غافلگیرمان کند

به دستور من، پمپ های بزرگ پالایشگاه در محل های تجمع آب، مستقر شده است و نیروهایی از پالایشگاه را مکلف کردم به شکل شبانه روز بر آن پمپ ها مستقر باشند. استقرار و مدیریت پمپ ها و شناسایی نقاط کوری که باعث آبگرفتگی می شد بسیار به ما کمک کرد که امسال مشکل آبگرفتگی را نسبت به سال گذشته نداشته باشیم.

طرح از مدیریت شهری؛ کمک مالی از ما

طبق قانون نمی توانیم در محدوده خارج از پالایشگاه، به خصوص کانال کنار پلیت، هزینه کنیم اما طبق مسؤلیت های اجتماعی پالایشگاه، من بارها از آقای شهردار خواسته ام تا اگر طرحی برای گذاشتن لوله های بتنی بزرگ از سوی شهرداری باشد ما آن موارد مرتبط را در دستور کار قرار می دهیم و همچنین به لحاظ مسائل مالی حمایت می­ کنیم.

برای فضای سبز مناطق شرکتی، هزینه هنگفتی می دهیم

ما باید نظارت بیشتری بر پیمانکارانی داشته باشیم که در مناطق مسکونی شرکتی کار می کنند. چون هزینه بسیار سنگینی را برای فضای سبز این مناطق پرداخت می کنیم. ما برای بهتر شدن فضای سبز در مناطق بریم و بوارده سعی خودمان را می کنیم. این هزینه ها در کنار عوارض ارزش افزوده، عوارض آلایندگی و عوارض منطقه آزاد قرار دارند که به طور منظم و ماهیانه پرداخت می کنیم که آنها هم مبالغ هنگفتی هستند.

پیگیری طرح طبقه بندی مشاغل برای رانندگان

در کنار افرادی که از منابع انسانی وزارتخانه برای بررسی و پیاده سازی طرح طبقه بندی مشاغل آمده بودند، وزارتخانه برای ما یک مشاور از اداره کار نیز گرفته بود. طبق نظر آنان، بعضی از شغل ها به عنوان مشاغلی که در این طرح قرار بگیرند به حساب نیامدند اما من پیگیری خود را در این مورد انجام می دهم.

دانلود تصویر خبر

دیدگاه‌ها

سوال
این سوال برای آزمایش این است که آیا شما یک کاربر واقعی هستید یا خیر و برای جلوگیری از پیام‌های اسپم خودکار.
1 + 2 =

این مساله ریاضی ساده را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. برای مثال : 3+1 باید عدد 4 را وارد نمایید.