Block title
Block content
راه اندازی کمپرسور گازی جدید پالایشگاه جهت افزایش خوراک پتروشیمی آبادان
پس از 8 سال وقفه کمپرسور گازی جدید واحد 100 پالایشگاه، عملیاتی و در مدار تولید قرار گرفت
دوشنبه 7 آذر 1401

به گزارش روابط عمومی ، راه اندازی کمپرسور واحد 100 که به دلیل تحریم های ظالمانه و مشکلات فرآیندی با 8 سال وقفه مواجه شده بود به دست توانمند متخصصان داخلی و با تکیه بر دانش کارکنان جهادگر پتروشیمی و پالایشگاه آبادان در جهت تولید و توسعه اشتغال منطقه، با رفع موانع موجود به مرحله راه اندازی رسید.
با افتتاح این پروژه، خوراک دریافتی پتروشیمی آبادان از پالایشگاه روزانه ۸۵ تن افزایش می‌یابد که این موضوع باعث می‌شود تا میزان پی وی سی تولیدی در پتروشیمی از ۸۵ تن در روز به ۱۸۰ تن در روز افزایش پیدا کند و این امر باعث کاهش بهای تمام شده اتیلن و افزایش تولید pvc خواهد شد. موضوعی که می‌توان آن را یک جهش مهم در روند افزایش تولید و سوددهی پتروشیمی آبادان تحلیل کرد.
از دیگر نکات با اهمیت راه اندازی این پروژه می توان جمع آوری  میزان قابل توجهی از گازهای خروجی مشعل های  پالایشگاه اشاره نمود که با این اقدام میزان زیادی ازگازهای آلاینده این مشعلها کاسته و باعث بهبود وضعیت آلایندگی این واحد صنعتی می گردد که برای همه همشهریان عزیز قابل رؤیت می باشد.
انجام این پروژه در شرایط سخت تحریم های ظالمانه با دیگر شعار ما میتوانیم را تداعی نموده و عزم راسخ صنعتگران نفت را در بی اثر نمودن تحریم ها نشان می دهد.

دانلود تصویر خبر

دیدگاه‌ها

سوال
این سوال برای آزمایش این است که آیا شما یک کاربر واقعی هستید یا خیر و برای جلوگیری از پیام‌های اسپم خودکار.
1 + 4 =

این مساله ریاضی ساده را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. برای مثال : 3+1 باید عدد 4 را وارد نمایید.