Block title
Block content
دومين دوره جايزه ملي مديريت انرژي ايران
پالایشگاه آبادان، تنديس نقره ای را برد
يكشنبه 3 بهمن 1395

شركت پالايش نفت آبادان در مراسمي كه به منظور معرفي شركت هاي برتر و موفق كشور در حوزه صرفه جويي و بهينه سازي مصرف انرژي برگزار شد، تنديس نقره ای دومين دوره جايزه ملي مديريت انرژي ايران را از آن خود كرد.

به گزارش روابط عمومي، در آیین پایانی دومین دوره جايزه ملي مديريت انرژي ایران كه با حضور مسئولان مرتبط و نمایندگان شرکت‌های برتر دوشنبه ۲۰ دی ماه در تالار همایش‌های مرکز مطالعات بهره‌وری برگزار شد، شركت پالايش نفت آبادان با حضور در بخش پروژه هاي صرفه جويي انرژي، موفق به كسب تنديس نقره ای شد.

همچنین در این دوره از جایزه ملی انرژی، عیسی خوشرو رودبارکی؛ مدیر انرژی شرکت پالایش نفت آبادان، به عنوان یکی از سه مدیر برتر که طرح های بهینه سازی مصرف انرژی را پیاده سازی کرده اند برگزیده شد.

مديرعامل شركت پالايش نفت آبادان، هدف از حضور در اين دوره از جايزه ملي مديريت انرژي را معرفي عملكرد پالايشگاه نفت آبادان در حوزه بهینه سازی مصرف انرژی عنوان كرد.

دائم الذکر افزود: پس از الزام همه پالایشگاه ها از جمله شرکت پالایش نفت آبادان به بازرسی و اعلام وضعیت مصرف انرژی توسط سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران از سال 1392، پالایشگاه آبادان گام های موثری در این زمینه برداشته است که نتیجه آن این موفقیت افتخارآمیز می باشد.

رئیس خدمات فنی و مهندسی نیز موفقیت شركت پالايش نفت آبادان را حاصل کوشش و یاری همه همکاران خواند.

جلالوندی ادامه داد: اجراي طرح هاي بهبود و بهينه سازي مصرف انرژي، كاهش مصرف سوخت همراه با کاهش ضايعات و ميزان انتشار آلاينده ها در محيط زيست، از جمله دستاوردهای شركت پالايش نفت آبادان در  زمینه مدیریت انرژی در ماه های گذشته است.

وی از پروژه تعویض مشعل های قدیمی واحد تقطیر 80 و تبدیل کاتالیستی که افزون بر کاهش آلاینده های زیست محیطی و بهبود نتایج گازهای خروجی از دودکش، بیش از 14 میلیارد ریال صرفه جویی مصرف گاز در سال را در پی داشت در شمار این دستاوردها یاد کرد.

این موفقیت در پی حضور گروه ارزیابان به مدت سه روز و بررسی سیستم مدیریت انرژی و وضعیت واحدهای مختلف از سوی آنان در پالایشگاه آبادان به دست آمد.

حضور پالایشگاه آبادان در حالی برای نخستین بار در این دوره از جایزه مدیریت انرژی رخ می دهد که از میان پالایشگاه های کشور در سال گذشته و سال جاری به جز پالایشگاه بندرعباس و آبادان، دیگر پالایشگاه ها نتوانستند تاییدیه بازرس معتمد سازمان استاندارد که شرط حضور در این جایزه بود را دریافت نمایند.

جایزه ملی انرژی با همراهی و همکاری پنج سازمان صاحب نظر شامل سازمان مدیریت صنعتی، شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، سازمان بهره وری انرژی ایران؛ سابا، ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت عملی فناوری ریاست جمهوری سازمان ملی استاندارد ایران طراحی و برگزار شد.

امسال 82 واحد صنعتی انرژی بر به همراه واحدهای تولیدکننده تجهیزات انرژی بر در این جایزه حضور داشتند.

در این دوره، سه شرکت، تندیس نقره ای و شش شرکت، تندیس برنزی دریافت کردند و هیچ شرکتی امتیاز لازم را برای دریافت تندیس طلایی کسب نکرد.

دانلود تصویر خبر

دیدگاه‌ها

سوال
این سوال برای آزمایش این است که آیا شما یک کاربر واقعی هستید یا خیر و برای جلوگیری از پیام‌های اسپم خودکار.
1 + 0 =

این مساله ریاضی ساده را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. برای مثال : 3+1 باید عدد 4 را وارد نمایید.