Block title
Block content
در پالایشگاه آبادان، آغاز به کار کرد
نخستین مرکز آموزش"جوار کارگاهی و بین کارگاهی" صنعت نفت
شنبه 25 دى 1400

فعالیت نخستین مرکز آموزش بین کارگاهی در کشور در پالایشگاه آبادان از امروز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان، در آیینی که شنبه 25 دی به همین مناسبت در اداره آموزش پالایشگاه آبادان برگزار شد کار آموزش و به روزآوری دانش نیروهای رسمی، قراردادی و ارکان ثالث بزرگترین تصفیه خانه نفت ایران با بهره مندی از مکان و امکاناتی تخصصی، جانی تازه یافت.

معاون وزیر تعاون در این مراسم با بیان اینکه بهترین روش و شیوه آموزش این است در جمع خبرنگاران اظهار کرد: راه‌اندازی مراکز جوار کارگاهی در دستور کار فنی و حرفه‌ای قرار دارد تا امر آموزش در حین کار و به همراه فضای کار صورت گیرد.

غلامحسین حسینی نیا ادامه داد: صنعت نفت، صنعت پالایشگاهی و پتروشیمی به عنوان صنعت مادر برای ما اهمیت خاصی دارد و بر همین اساس، امروز این مرکز آموزشگاهی جوار کارگاهی برای اولین بار در کشور، در آبادان و شهر اولین‌ها برپا شده است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تصریح کرد: برای اینکه الگوسازی مناسبی صورت گیرد، برای دیگر مناطق نفت‌خیز نیز این کار انجام خواهد گرفت.

حسینی نیا افزود: برنامه داریم تا پایان سال ۱۴۰۰ تعداد مراکز فنی حرفه‌ای جوار کارگاهی را به ۱۴۰۰ مرکز برسانیم و این در حالی است که در چهار ماه گذشته، تعداد مراکز آموزش فنی حرفه‌ای ما از ۴۰۰ به ۶۰۰ مرکز رسیده است.

وی یادآور شد: امیدواریم بتوانیم موضوع آموزش فنی و حرفه ای و فرهنگ مهارت آموزی را در کشور تبدیل به فرهنگ غالب کرده و سفیران خوبی برای مهارت آموزی باشیم.

قدمی در تربیت نسل نوین فن آوران

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان در حاشیه این مراسم و در گفتگو با صدا و سیمای مرکز آبادان گفت: امروز روز مبارکی است؛ روزی که قشر قدیمی و فنی شهرستان سال ها منتظرش بودند؛ روز راه اندازی بخش فنی و حرفه ای پالایشگاه آبادان با کمک دوستان، مسؤلان و عزیزانی چون آقای دکتر مولوی و معاون محترم وزیر تعاون و رئیس فنی حرفه ای کشور.

حکیم قیم ادامه داد: با این اولین قدم در راه اندازی مرکز مهارت های فنی و حرفه ای پالایشگاه، در دو جبهه، شاهد ارتقای فنی جوانان آبادانی خواهیم بود؛ آموزش نیروهای مورد نیاز بازار کار و همزمان با هماهنگی های به عمل آمده، نیروهای مورد نیاز پالایشگاه آبادان و فاز 2 و همچنین در مرحله دوم بالا بردن ظرفیت های فنی و آموزشی نیروهای ارکان ثالث پالایشگاه آبادان که امیدواریم بعد از سال ها تعطیلی این آموزشگاه بتوانیم سطح آموزشی و فنی این عزیزان را به حد مطلوب برسانیم.

وی افزود: همان طور که مستحضرید مرکز آموزش پالایشگاه آبادان بیش از 80 سال قدمت دارد و ما به عنوان اولین سازمانی هستیم که در کنار صنعت بزرگ نفت، مرکزی را برای آموزش فنی کارکنان به وجود آوردیم. خوشبختانه بعد از سال ها تعطیلی این مرکز به امید خدا و کمک عزیزان فنی و حرفه ای کشور در نظر داریم که این مرکز را به صورت فعال درآورده و بتوانیم مجدداً در راستای آموزش های فنی صنعت نفت، حرکتی را آغاز کنیم.

قیم تاکید کرد: بدون شک همان طور که مردم آبادان قلبشان برای پالایشگاه و این مرکز می تپد به همان اندازه، قلب این مرکز بزرگ صنعتی نیز برای مردم می تپد؛ مرکزی که یادگار دوران قدیم و افتخار بزرگی برای صنعت نفت در سراسر کشور است.

مدیرعامل پالایشگاه آبادان در پایان گفت: با این نوید به مردم که انشالله با این قدمی که برای تربیت نسل جدیدی از فن آوران برداشتیم در آینده نزدیک شاهد ورود این عزیزان به عرصه صنعت کشور ازجمله صنعت نفت در آبادان و منطقه خواهیم بود.

افتتاح مرکز میان کارگاهی پالایشگاه آبادان در راستای مسؤلیت های اجتماعی و تعامل با سازمان فنی و حرفه ای کشور بوده است.

همراه با مدیرعامل، غلامحسین حسینی نیا معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و محمد مولوی نماینده آبادان، همچنین روئسای آموزش فنی حرفه ای خوزستان و آبادان و جمعی از مدیران و روئسای شرکت پالایش نفت آبادان در این مراسم حضور داشتند.

دانلود تصویر خبر

دیدگاه‌ها

سوال
این سوال برای آزمایش این است که آیا شما یک کاربر واقعی هستید یا خیر و برای جلوگیری از پیام‌های اسپم خودکار.
10 + 4 =

این مساله ریاضی ساده را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. برای مثال : 3+1 باید عدد 4 را وارد نمایید.