Block title
Block content
مدیر موزه های نفت و هیات همراه از مراحل بازسازی و مرمت جرثقیل تاریخی اکوان در یارد شرکت مهندسي و ساخت تاسیسات دریایی خرمشهر، بازدید کردند.
شنبه 28 بهمن 1396

به گزارش رابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان  اکبر نعمت الهی، مدیر موزه های نفت و مهندس رضا نعیمی رئیس روابط عمومی پالایشگاه آبادان  بهمراه ساسان بامداد صوفی، ناظر و مجری پروژه موزه های نفت در آبادان، از جرثقیل اکوان در یارد شرکت مهندسي و ساخت تاسیسات دریایی خرمشهر، بازدید کردند و در جریان آخرین اقدامات انجام گرفته در زمینه مرمت و آماده سازی جرثقیل تاریخی اکوان قرار گرفتند.

جرثقیل اکوان دهم دی ماه امسال به منظور تخليه گل و لاي و  رسوب زدايي، گرفتن درزها و منافذ، انجام سند بلاست، پوشش با رنگ دريايي و ضد زنگ زدگي و نمك و رنگ آميزي نهايي از اسکله آبادان به یارد شرکت تاسیسات دریایی انتقال داده شد.

قرار است این جرثقیل پس از انجام مراحل مرمت و آماده سازی، به محل اوليه در اسكله آبادان بازگشت داده شود تا به عنوان بخشی از اسکله موزه این شهر مورد بهره برداری قرار گیرد.

لازم به یادآوری است در طرح موزه اسكله نفت آبادان، بخش هاي مختلفي در نظر گرفته شده است كه جرثقيل اكوان و كمي آن سوتر جرثقيل كوچكتر "گوگرد" به عنوان نمادهاي صنعت نفت ايران و تاثيرگذاري اين صنعت بر تحولات سياسي در جهان معاصر، در معرض ديد بازديد كنندگان قرار خواهند گرفت.

دانلود تصویر خبر

دیدگاه‌ها

سوال
این سوال برای آزمایش این است که آیا شما یک کاربر واقعی هستید یا خیر و برای جلوگیری از پیام‌های اسپم خودکار.
3 + 1 =

این مساله ریاضی ساده را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. برای مثال : 3+1 باید عدد 4 را وارد نمایید.