Block title
Block content
فعالیت های زیست محیطی شرکت پالایش نفت آبادان
دوشنبه 29 دى 1399

حمیدرضا ترکی

رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل

 

عملکرد فعالیت های زیست محیطی شرکت پالایش نفت آبادان در چهار بخش پساب، آب، خاک و انرژی در حال انجام است. در بخش پساب، مطابق با استانداردهای زیست محیطی و تنها در موارد خاصی که در شرایط اضطراری برای واحدی ایجاد شود و از آنجا که دستگاه های نفت روب ما قادر نیستند تمام پساب های نفتی را جذب کنند طبیعتاً مقداری مواد وارد رودخانه اروند می شود که البته آنها را جمع آوری می کنیم.

در بخش هوا، بویی که ساکنان محله سیک لاین بارها عنوان کرده اند، از حوضچه های واحد ROP است. قسمت زیادی از دود سفیدرنگی هم که دیده می شود بخار آب است که امکان وجود کاتالیست کت کراکر نیز در آن هست که صدالبته همه این موارد مطابق با استانداردهای پذیرفته شده است.

در بخش خاک، خاک های آلاینده از پالایشگاه آبادان تنها با مجوز اداره محیط زیست، شهرداری آبادان و همچنین اداره HSE از پالایشگاه به بیرون خارج و به محلی که شهرداری، مشخص کرده است برده و تخلیه می شوند.

در بخش انرژی، کمیته ویژه ای به دستور مدیرعامل تشکیل شده است که تهیه و ارائه گزارش مستمر تمام فعالیت ها در این بخش در دستورکار آن قرار دارد.

یادآوری می کنم انجام پروژه های تبدیل آب یک بارگذر به آب گردشی، پروژه نیروگاه برق شماره 3، پروژه فاز2 طرح توسعه پالایشگاه و تعمیرات اساسی مجتمع بنزین سازی واحدهای فاز2 ازجمله اقدام های شرکت پالایش نفت آبادان است که همزمان به منظور حفظ و گسترش تولید با رعایت الزام های کامل زیست محیطی همراه بوده است.

دانلود تصویر خبر

دیدگاه‌ها

سوال
این سوال برای آزمایش این است که آیا شما یک کاربر واقعی هستید یا خیر و برای جلوگیری از پیام‌های اسپم خودکار.
16 + 3 =

این مساله ریاضی ساده را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. برای مثال : 3+1 باید عدد 4 را وارد نمایید.