Block title
Block content
راهیابی فرزند نخبه شرکت پالایش نفت آبادان به المپیاد بین المللی آزمایشگاه شیمی در روسیه
پنج‌شنبه 7 ژوئن 2018

فرزند یکی از کارکنان شرکت پالایش نفت آبادان موفق شد تا به المپیاد بین المللی آزمایشگاه شیمی در روسیه راه یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان، «رضا داوودی» دانش آموز کلاس هشتم مدرسه  استعدادهای درخشان شهید بهشتی توانست با پشت سر نهادن مراحل مختلف آزمون و کسب عنوان سومی کشور در محور فعالیت شیمی در جشنواره ابن سینا جواز حضور در المپیاد بین المللی آزمایشگاه شیمی در روسیه را به دست آورد.

رضا داوودی درباره نحوه حضورش در این مسابقات می گوید: پس از دریافت پوستر جشنواره از سوی مدیر مدرسه مان آقای دکتر جنامی، موضوع را با سه نفر از دبیرانم آقای یار الهی دبیر آزمایشگاه، شریفیان دبیر شیمی و نصیر دبیر فیزیک در میان گذاشته و برای شرکت در این جشنواره از مشورت و راهنمایی آنان بهره بردم ضمن آنکه در این مسیر از حمایت های بی دریغ مادر و پدرم نیز بهره مند بودم.

او افزود: به جهت بالا بردن سطح علمی و عملی خود برای شرکت موفق و جدی در این جشنواره به تماشای فیلم های مرتبط و مطالعه در مباحث مورد نیاز به همراه انجام آزمایشات در آزمایشگاه مدرسه با همراهی دبیرانم، پرداختم که در نهایت منجر به کسب رتبه سوم کشوری علوم آزمایشگاهی و امکان راهیابی به المپیاد بین المللی آزمایشگاه شیمی در کشور روسیه شد.

وی که به گفته خودش از همان بدو ورود به مدرسه علاقه زیادی به درس خواندن داشت، تحصیل را به شکل جدی آغاز و ادامه داد و امیدوار است تا پس از اتمام دوران تحصیل در دانشگاه یک پروفسور در رشته مغز و اعصاب همچون دکتر سمیعی شود.

وی از علاقمندی اش به انجام کارهای پژوهشی و تهیه پوستر و نصب در مدرسه با همراهی دیگر دوستانش می گوید و معتقد است که در کنار 5 تا 6 ساعت درس خواندن در طول روز انجام ورزش می تواند سبب ایجاد نشاط شود و از این رو اوقات فراغت اش را در کلاسهای والیبال و شطرنج می گذراند.

این نوجوان 15 ساله خواندن کتابهای دارای مطالب حکمت آموز را دوست دارد و خواندن کتاب سه جلدی «قند پهلو» را که حاوی پندهای بسیار خوب و آموزنده است را به هم سن و سالان خودش توصیه می کند، به عقیده او خواندن کتابهای حکمت آموز توسط نوجوانان می تواند در بهبود رفتار و اخلاق اجتماعی آنان تاثیرگذار باشد.

به گفته مادر رضا، فرزندش اعتقاد و ارادت خاصی به ائمه اطهار به ویژه امام رضا(ع) دارد و توانسته با اعتماد به نفس بالا، عدم پذیرش شکست و داشتن روابط عمومی بسیار خوب، پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کند و در این مسیر از هرگونه حمایت مورد نیاز همچون فراهم سازی فضای آرام و صمیمی برای تحصیل فرزندش در منزل، تشویق او به لحاظ روحی و روانی و بحث و تبادل نظر در مباحث مختلف و مد نظر فرزندش دریغ نکرده است و دوستان هم مدرسه ایش نیز با او رفتار و برخورد مناسب و شایسته ای دارند.

دانلود تصویر خبر

دیدگاه‌ها

سوال
این سوال برای آزمایش این است که آیا شما یک کاربر واقعی هستید یا خیر و برای جلوگیری از پیام‌های اسپم خودکار.
2 + 14 =

این مساله ریاضی ساده را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. برای مثال : 3+1 باید عدد 4 را وارد نمایید.