Block title
Block content
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش مطرح کرد :
جایگاه نخست پالایشگاه آبادان در صنعت پالایش
جمعه 28 آبان 1400

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: پالایشگاه نفت آبادان در حوزه پالایش نفت خام در کشور جایگاه نخست را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، مهندس جلیل سالاری در حاشیه بازدید از طرح توسعه و تثبیت فاز دوم پالایشگاه آبادان تصریح کرد: یکی از چالش های این پالایشگاه مشکلات زیست محیطی بوده که گام به گام در مسیر برطرف شدن پیش رفته است. سالاری دراین خصوص افزود: کار بزرگی از لحاظ ظرفیت و نوع تجهیزات بکارگرفته شده در فاز ۲ پالایشگاه آبادان در شرایط تحریم انجام شده است.
 
وی با بیان اینکه نگاه پیمانکار و مجری این طرح به نیروهای بومی بوده است، تاکید کرد: یکی از ظرفیت های این پالایشگاه برمبنای نیروپروری قرار داشته است. معاون وزیر نفت در بخش دیگری از اظهارات خود بیان کرد: از آغاز به کار فاز دوم هیچ حادثه ای ثبت نشده است که می توان گفت این امر در این پروژه یک اتفاق نادر محسوب می شود .
 
سالاری با بیان اینکه پروژه مذکور یک ظرفیت درونی برای کشور محسوب می شود که در حال استفاده از آن هستیم، ادامه داد: نگاه ما به فاز دوم پالایشگاه آبادان نگاهی توسعه ای می باشد.
 
وی افزود: نفت خام های سنگینی که از میادین غرب کارون تولید می شود گوگرد بالایی دارد از این حیث به دنبال استانداردسازی آن هستیم. سالاری با اشاره به اینکه این پالایشگاهی است که نفت ترش سنگین راپالایش و فرآورده از آن تولید می کند، بیان کرد: در این پروژه از نفت ترش سنگین با گوگرد بالا استفاده می شود که استفاده آن از جمله اهداف ما در فاز ۲ می باشد.
 
وی اذعان کرد: حضور در بازارهای صادراتی منطقه و اشتغال زایی از جمله اهداف ما در پروژه های پالایشگاه نفت آبادان است. به گفته سالاری روند پروژه افزایشی است، بیش از هزار نفر نیرو درخلال اجرای فاز دوم به مجموعه پالایشگاه افزوده شده است.
 
وی در پایان با بیان اینکه درصدد به بهره برداری رساندن بخشی از پروژه ها هستیم، گفت: امیدواریم با برنامه ریزی های انجام گرفته نتایج خوبی به ثمر برسد و آثار و تبعاتش را مردم ببینند.

معاون وزیر نفت درامور پالایش و پخش
واحد تقطیر پالایشگاه آبادان بزودی به بهره برداری می رسد
 
معاون وزیر نفت و‌مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش در حاشیه بازدید از طرح توسعه و تثبیت فاز دوم پالایشگاه آبادان با اشاره به اینکه واحد تقطیر این پالایشگاه بزودی تحویل بهره بردار می شود، تاکید کرد: با تکیه بر توان داخلی به پیشرفت های مهمی دست خواهیم یافت.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، مهندس جلیل سالاری طی جلسه ای که امروز (پنچشنبه 27 آبان ماه) در حاشیه بازدید از طرح توسعه و تثبیت فاز دوم پالایشگاه آبادان برگزار شد|، گفت: صنعت نفت توانسته است با قدمتی 100 ساله تجارب زیادی را برای نیروهای فعال در این عرصه رقم بزند، این درحالی است که در حال حاضر نیروهای فنی به سطحی از توانمندی رسیده اند که می توانند در خارج از مرزها و سایر کشورها به فعالیت در ساخت و توسعه صنعت نفت بپردازند. سالاری افزود: هم اکنون در حوزه های دانش فنی، پیمانکاری، ساخت تجهیزات صنعتی، پالایشی و ... به درجه ای از خودباوری رسیده ایم که با عدم نگاه به خام فروشی و استفاده از پتانسیل های داخلی، تکیه بر خودباوری؛ ایجاد و تولید ارزش افزوده در زنجیره تامین فرآورده های نفتی محقق شده است. وی تصریح کرد: امروز شاهد پیشرفت های خوبی در طرح توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان هستیم که به لطف خداوند و با پایش منظم و رفع موانع، واحد ها را با سرعت بیشتری در مدار تولید قرار می دهیم.
 
سالاری با بیان اینکه نگاه به داخل مهمترین برنامه ما است، گفت: در حوزه تامین منابع با تکیه بر توان داخلی، سفارشات و خرید از سازندگان و تولیدکنندگان داخلی انجام شده است که این روند ‌ادامه خواهد داشت و با تکیه بر توان داخلی و حمایت از آن ها ‌به پیشرفت های مهمی دست خواهیم‌یافت. معاون وزیر نفت در ادامه گفت: قطعا با همراهی دولت محترم پروژه های ملی به سرانجام خواهد رسید.
 
وی در خصوص طرح‌ توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان اظهار کرد: این طرح در صنعت نفت پروژه ای راهبردی است که در شرایط امروز کشور و با پیشرفت های حاصل شده، نقشه تحریم های ظالمانه را درهم ریخت. سالاری همچنین گفت: با هماهنگی و برنامه ریزی بین پیمانکاران و پالایشگاه آبادان به عنوان بهره بردار و همچنین استفاده از نیروهای متخصص در صنعت پالایش و پخش بزودی واحد

تقطیر تحویل بهره بردار خواهد شد.
 
وی در پایان با اشاره به توطئه اخیر با هدف ایجاد اختلال در سامانه هوشمند سوخت خاطر نشان کرد: در این بحران با حرکت های جهادی و تلاش های شبانه روزی نیروهای انقلابی نقشه های شوم دشمنان خنثی و به لطف خداوند طی زمانی کوتاه جایگاه ها به مدار عرضه سوخت بازگشتند.

برچسب اخبار: سالاری
دانلود تصویر خبر

دیدگاه‌ها

سوال
این سوال برای آزمایش این است که آیا شما یک کاربر واقعی هستید یا خیر و برای جلوگیری از پیام‌های اسپم خودکار.
9 + 7 =

این مساله ریاضی ساده را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. برای مثال : 3+1 باید عدد 4 را وارد نمایید.