پیغام خطا

Notice: Undefined index: placeholder در mailchimp_signup_subscribe_form() (خط 333 از /home/admin/domains/abadan-ref.ir/public_html/sites/all/modules/mailchimp/modules/mailchimp_signup/mailchimp_signup.module).
Block title
Block content
آخرین ارزیابی ها از طرح توسعه فاز چهارم پالایشگاه آبادان
کارشناسان دو شرکت ژاپنی آخرین ارزیابی ها را از طرح توسعه فاز چهارم پالایشگاه آبادان را اعلام نمودند.
سه شنبه 24 اسفند 1395

به گزارش روابط عمومی، شرکت پالایش نفت آبادان در روزهای هفدهم و هجدهم اسفندماه، میزبان مدیران و کارشناسان شرکت JGC و ماروبنی ژاپن بود.

ارائه گزارش پایانی مطالعه امکان سنجی پروژه ارتقای کیفیت محصولات ته مانده در قالب پروژه توسعه ای فاز چهارم پالایشگاه در تبدیل نفت کوره به بنزین و سوخت دیزل با گوگرد پایین مطابق استاندارد یورو پنج، از اهداف گروه اعزامی به آبادان اعلام شده است.

توافق نامه مرحله اول در اردیبهشت ماه بین این دو شرکت ژاپنی و پالایشگاه آبادان صورت پذیرفت.

با اجرای پروژه فاز چهارم پالایشگاه که با حمایت مالی بانک همکاری های بین المللی ژاپن، JBIC، و با پوشش بیمه صادراتی NEXI صورت می پذیرد، نفت کوره تولیدی شرکت پالایش نفت آبادان به زیر ده درصد کاهش می یابد و حاشیه سود پالایشگاه افزایش چشم گیری خواهد یافت. 

مطالعه تفصیلی این طرح در سال 2017 به پایان خواهد رسید و پیش بینی می شود مسائل مربوط به تامین منابع مالی و انجام پروژه به صورت EPC بین شرکت پالایش نفت آبادان و JGC و ماروبنی تا سال 2019 به سرانجام برسد.

هزینه سرمایه گذاری تقریبی این پروژه حدود دو تا سه میلیارد دلار برآورد شده است.      

با اجرای طرح چهارم توسعه، افزون بر سودآورسازی پالایشگاه که یک بنگاه اقتصادی دارای اهمیت در منطقه به حساب می آید، محرومیت زدایی و اشتغال زایی منطقه سرعت خواهد گرفت.

پیش بینی می شود در مرحله اجرا، نزدیک به 3000 نفر نیروی انسانی به مدت 4 سال به صورت مستقیم مشغول به کار شوند.

به همین تعداد در حیطه تامین ساخت بخشی از تجهیزات مورد نیاز پروژه از طریق سازنده های داخلی کار خواهند کرد که بخش زیادی از آنها از منطقه تامین می گردد.

همچنین در زمان اجرا و انتقال تجهیزات به آبادان زیرساخت ها در منطقه از جمله جاده ها، پل ها و اسکله ها بهبود و توسعه خواهد یافت.

از سوی دیگر انجام طرح زمینه ساز رونق مشاغل خدماتی، تولید، فعال شدن هتلها، رستورانها، حمل و نقل، بازار و ... در شهر خواهد شد.

این اشتغال طیف وسیعی از نیروهای کار به ویژه تحصیل کرده ها را در زمان اجرای پروژه در پی داشته و دوره های آموزشی پیش از شروع کار، نهادینه شدن علم و تخصص و انتقال دانش از کشور ژاپن به منطقه را در پی خواهد داشت.

شرکت JGC یکی از شرکت های تراز اول جهان در زمینه مهندسی و طراحی واحدهای پالایشگاهی بوده و دارای لیسانس در چندین نوع فرآیند نفتی است.

شرکت ماروبنی نیز اولین شرکتی است که پس از برجام قرارداد تامین منابع مالی را در قالب یوزانس برای شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس فراهم آورده است.

دانلود تصویر خبر

دیدگاه‌ها