پیغام خطا

Notice: Undefined index: placeholder در mailchimp_signup_subscribe_form() (خط 333 از /home/admin/domains/abadan-ref.ir/public_html/sites/all/modules/mailchimp/modules/mailchimp_signup/mailchimp_signup.module).
Block title
Block content
هواپيماي قدیمی رهسپار پارک موزه ساحلي نفت در آبادان شد
پنجشنبه 21 ارديبهشت 1396

هواپيماي قدیمی شرکت ملی نفت كه همه پروازهاي اختصاصي مديران این شركت قبل از انقلاب اسلامی با آن انجام مي شد سه شنبه 19 ارديبهشت ماه برای انتقال به پارك موزه ساحلي نفت آبادان، در فرودگاه اهواز بارگيری شد.
رئیس روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان با بیان این مطلب تاکید کرد: این هواپيما که از نوع فوكر 27 است و حدود 55  سال قدمت دارد، از سوی كارشناسان بخش گردآوري اشيای موزه نفت، مورد شناسايي قرار گرفته است. 
رضا نعیمی ادامه داد: با هماهنگی های انجام گرفته، این هواپيما در فرودگاه مرکز استان خوزستان، دمونتاژ و به مقصد اسکله موزه آبادان بارگيری شد تا پس از انجام عمليات مرمت و بازسازی، در این جایگاه در دید بازدیدکنندگان قرار گيرد.
به گفته وی طول اين هواپيما كه تنها چند نمونه از آن در موزه هاي هوايي جهان وجود دارد، در حدود 30 متر و هر بال آن نيز که دارای يك موتور ملخی است در حدود 10 متر طول دارد.
نعیمی با بیان اینکه نخستین پرواز اين پرنده پیر، 54 سال پیش از انگلیس به فرودگاه تهران انجام شد افزود: پس از آن كه هواپيما در اختيار شركت نفت قرار گرفت، در اولین پرواز داخلي خود در فرودگاه آبادان به زمين نشست. 
مجری مقیم طرح پارک موزه ساحلی آبادان تشریح کرد: اين هواپيماي اختصاصي شركت ملي نفت در 18 سال گذشته در فرودگاه اهواز نگهداري مي شده و برخي قسمت هاي آن دچار زنگ زدگي موضعي و سطحي گشته كه به آسانی قابل مرمت است.
وی يادآور شد: پارك موزه ساحلي نفت آبادان همچنین جایگاه استقرار جرثقيل هاي اكوان و گوگرد است كه در جابجايي تجهيزات پالايشگاه آبادان و انتقال تجهيزات جنگي در نبرد جهاني دوم نقش بسزايي داشته اند.

دانلود تصویر خبر

دیدگاه‌ها