Block title
Block content
با حضور مدیرعامل پالایشگاه آبادان و هیئت همراه
هشتمین یادواره شهید تندگویان و شهدای صنعت نفت آغاز به کار کرد
دوشنبه 29 آذر 1395

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان، هشتمین یادواره شهید تندگویان و شهدای صنعت نفت، به میزبانی شرکت گاز استان اصفهان و به همت ستاد امور ایثارگران صنعت نفت صبح امروز همزمان با سالروز تشییع پیکر مطهر شهید تندگویان و با حضور مدیران بلندپایه وزارت نفت و شرکت های تابعه آغاز به کار کرد.

از شرکت پالایش نفت آبادان هیئتی متشکل از اسفندیار دائم الذکر مدیر عامل، فرشید خائیز مدیر منابع انسانی، سید علی نوربخش رئیس روابط عمومی و همچنین عباس قاسمی و عبدالهی از امور ایثارگران این شرکت حضور دارند.

هرساله به پاس بزرگداشت این شهدای گرانقدر به ویژه شهید تندگویان مراسمی با حضور خانواده های معظم آنها برگزار می شود.

تجلیل از مقام و تاکید بر جایگاه شامخ شهدا و جانبازان و خانواده های معظم آنان در راستای عمل به تکلیف رهبر معظم انقلاب از اهداف برجسته این یادواره عنوان شده است.

زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و همچنین فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر اهداف اصلی این رویداد است.

صنعت نفت در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و 55 شهید تقدیم انقلاب کرده است.

شهید محمد جواد تندگویان دانش آموخته مهندسی نفت از دانشکده نفت آبادان و کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی از مرکز مطالعات مدیریت ایران بود.

وی در کابینه شهید محمد علی رجایی به وزارت نفت رسید، در آبان ۱۳۵۹ درحالی که یک ماه از وزارتش می گذشت، برای بازدید از پالایشگاه آبادان عازم جنوب شد.

تندگویان در جاده ماهشهر به آبادان توسط نیروهای ارتش عراق اسیر و پس از سال ها اسارت و شکنجه به فیض شهادت نائل و سرانجام پس از پایان جنگ تحمیلی و تبادل اسرا و تحویل شهدا، پیکر شهید که در اثر شکنجه در عراق جان سپرده بود، به ایران بازگشت و در 29 آذر ۱۳۷۰ به خاک سپرده شد.

دانلود تصویر خبر

دیدگاه‌ها