Block title
Block content
معاون وزیر نفت در امور پالایش تاکید کرد: ضرورت حمایت از کالای ایرانی همراه با کاهش ریسک استفاه از آنها
يكشنبه 16 ارديبهشت 1397

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش تاکید کرد: ضمن حمایت از تولید داخل باید به دقت و اطمینان واحدهای عملیاتی و کاهش ریسک ها توجه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی علیرضا صادق آبادی، مدیرعامل این شرکت در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه بیست و سوم صنعت نفت ضمن بیان این مطلب، گفت: برای حل مشکلات موجود باید هر دو طرف عرضه کننده و تقاضا کننده با یکدیگر همکاری کنند.

وی افزود: این بدان معنی است که عرضه کنندگان باید کالایی را ارائه کنند که از لحاظ کیفیت و قیمت قابل رقابت با نمونه های آن باشد و از دیگرسو تقاضا کنندگان هم باید ریسک ها را کاهش دهند و دقت کنند اطمینان واحدهای عملیاتی کاهش نیابد و همچنین هزینه اضافی ایجاد نشود.

صادق آبادی با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری، ادامه داد: انتظار می رود که سازندگان و تامین کنندگان تجهیزات بتوانند قابلیت رقابت نه تنها در بازار ایران بلکه در بازارهای بین المللی را کسب کنند.

وی به قراردادهای آی پی سی و امکان شریک شدن شرکتهای ایرانی با خارجی  در این نوع قراردادها اشاره کرد و افزود: حال که چنین فرصتی از سوی وزیر نفت فراهم شده، شرکتهای ایرانی باید از آن استفاده کنند و از طریق همکاری با شرکتهای دانش بنیان و به روز کردن خود بتوانند کیفیت تولیدات خود را افزایش بخشند تا بتوانند در بازارهای بین المللی نیز رقابت کنند.

وی تاکید کرد: اینکه بخواهیم بطور آمرانه استفاده از کالای داخلی را در دستور کار قرار دهیم  که آن کالا قابل رقابت و کیفیت  نیست، قطعا در آینده اقتصاد ملی، به سود کشور نخواهد بود.

دانلود تصویر خبر

دیدگاه‌ها